Miłorząb japoński jest znany niemal wszystkim. Jednak nie wszystkie informacje na jego temat są prawdziwe. Zanim rozpoczniesz suplementację, sprawdź najczęstsze fakty i mity na temat miłorzębu japońskiego.
Miłorząb japoński jest cennym źródłem flawonoidów
FAKT. W liściach miłorzębu japońskiego obecne jest minimum 0,5% flawonoidów. To właśnie ta część rośliny jest wykorzystywana w celach zdrowotnych. Przygotowuje się z nich ekstrakty, które następnie są dostępne do kupienia w postaci tabletek, kapsułek lub kropli. Miłorząb japoński ma w swoim składzie również ma witaminy (C i E), terpenoidy, fitosterole, kwercetyna, olejek kamforowy.
Miłorząb japoński może poprawić pamięć i koncentrację
FAKT. Miłorząb japoński jest znany przede wszystkim ze swojego wpływu na układ nerwowy. Dzięki niemu poprawia się krążenie mózgowe. Tym samym komórki nerwowe są lepiej odżywione i dotlenione. Wzrasta zdolność do zapamiętywania i poprawia się koncentracja. Suplementacja jest zalecana seniorom i osobom, które mają intensywny wysiłek umysłowy.
Wszystkie części miłorzębu mają właściwości lecznicze
MIT. Miłorząb japoński nie ma kwiatów, a nasiona. Są one jadalne. Można jeść je na surowo lub po ugotowaniu. Często przygotowuje się z nich również olej. Jednak tylko liście miłorzębu japońskiego są wykorzystywane do produkcji suplementów diety, ponieważ w nich jest obecne najwięcej substancji o pozytywnym wpływie na organizm człowieka.
Miłorząb japoński pochodzi z Japonii
MIT. Miłorząb japoński nie pochodzi z Japonii. Jego nazwa bywa myląca. Roślina ta rośnie naturalnie w Chinach. Jej prawidłowa nazwa to miłorząb dwuklapowy (Ginkgo bilboa). Jednak w potocznym języku przyjęło się określenie miłorząb japoński i takie też jest stosowane.
Miłorząb japoński wspiera skórę
FAKT. Niewiele osób wie, że miłorząb japoński przyczynia się do poprawy wyglądu i kondycji skóry. Substancje w nim obecne poprawiają krążenie i wzmacniają naczynia krwionośne w skórze. Dzięki temu jej komórki są lepiej odżywione, a tym samym pełnią swoje funkcje bez zakłóceń. Miłorząb może być stosowany w profilaktyce nieestetycznych pajączków.
Miłorząb japoński poprawia funkcje seksualne
FAKT. Miłorząb japoński może przyczynić się do poprawy funkcji seksualnych – w szczególności u panów. Poprawa krążenia ma miejsce również w narządach płciowych. Do ciał jamistych prącia docierają substancje, które umożliwiają osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Możliwy jest również wzrost libido dzięki miłorzębowi japońskiemu.