Równość sił na Tarczyński Arenie: Remis w meczu WKS Śląsk Wrocław kontra Legia Warszawa

Spotkanie 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy, które miało miejsce na Tarczyński Arenie w niedzielę, 25 sierpnia, zakończyło się remisem. Starcie między drużynami WKS Śląsk Wrocław i Legia Warszawa oglądało ponad 36 tys. entuzjastów futbolu. Ostateczny rezultat to 1:1, a strzelcami bramek byli piłkarze Bartosz Kapustka i Tommaso Guercio.

Dokładnie rok temu, przy pełnych trybunach na Tarczyński Arenie, Śląsk Wrocław triumfował nad warszawską Legią wynikiem 4:0. Ten mecz był kluczowym momentem sezonu, który wrocławianie zakończyli zdobyciem tytułu wicemistrza Polski. Teraz jednak, rola faworyta przypadła Legii, która przyjechała do Wrocławia jako lider tabeli i była o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

W przeciwnym narożniku, przed rozpoczęciem 6. kolejki rozgrywek, Śląsk po czterech meczach miał tylko trzy punkty na swoim koncie. Nie udało im się jeszcze wygrać żadnego ligowego spotkania w sezonie 2024/2025.

Mecz z Legią nie przyniósł żadnej zmiany w tej sytuacji. WKS Śląsk Wrocław po raz kolejny zremisował, tym razem 1:1 z drużyną ze stolicy. Legia zdobyła punkt dzięki bramce strzelonej przez Bartosza Kapustkę w 53. minucie. Zapewnienie remisu dla Śląska, poprzez strzał w 66. minucie, to zasługa Tommaso Guercio.